Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Komunikat Sanepidu dot. jakości wody w wodociągu Rogowo – aktualizacja

2018-03-15

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku powiadamia, że, wraz z otrzymaniem z Zakładu Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Choroszczy Sprawozdania z przeprowadzenia badań nr 104/1/2018 r. z dn. 05.03.2018, wcześniejsza informacja PPIS o warunkowym dopuszczeniu wody z wodociągu Rogowo do spożycia przez ludzi, jest nieaktualna.

Tryb warunkowy uprzednio zastosowany przez Sanepid w stosunku do jakości wody w wodociągu Rogowo wynikał z nieznacznego przekroczenia norm mętności. Po badaniach przeprowadzonych przez ZECWiK Sp. z o.o. w Choroszczy bezpośrednio u użytkownika, okazało się, że woda i jej jakość jest zgodna z wymogami ustawowymi (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294). Na tej postawie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku uznał swój wcześniejszy komunikat za nieaktualny.

 

Najnowszy komunikat PPIS w sprawie jakości wody w wodociągu Rogowo w gminie Choroszcz przedstawiamy TUTAJ.

 

PPIS/UM