Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Odbiór odpadów wielkogabarytowych w Gminie Choroszcz

2018-03-12

WAŻNE: Odbiór odpadów wielkogabarytowych winien być uprzednio zgłoszony przez właściciela nieruchomości w Urzędzie Miejskim w Choroszczy - osobiście w pok. nr 7 lub telefonicznie: 85 713 22 09.

 

Terminy odbiorów można znaleźć w Harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.

 

Przypominamy, że odpady przeznaczone do odbioru należy wystawiać przed posesję dzień przed planowanym odbiorem. Odpady będą zbierane odpowiednio od godz. 6.00 rano.

 

WAŻNE:

Do odpadów wielkogabarytowych zalicza się:

• meble domowe i ogrodowe • dywany • wózki dziecięce • materace • pierzyny • rowery • zabawki dużych rozmiarów • inne wyposażenie domowe w tym duże AGD i RTV • opony samochodowe

 

Poniżej wymienione odpady nie zostaną odebrane:

- odpady budowlane (gruz, beton, kruszywa, ceramika, deski, belki, panele, drzwi, płoty, szkło, cegły itd.);
- pojazdy (samochody, motocykle i ich części);- 
- odpady ogrodowe (gałęzie, konary, korzenie drzew, głazy, urobek ziemny itd.);
- stara odzież;
- odpady pochodzące z działalności gospodarczej;
- przedmioty, których wymiary lub masa spowodują, że ich załadunek będzie wymagał więcej niż dwóch osób.

 

 Przypominamy, że z posesji nie będą zbierane odpady ustawione w miejscu niedostępnym dla samochodu zbierającego te odpady, oraz wystawione już po przejechaniu tego samochodu przez daną miejscowość.

UM

***

 

Informujemy mieszkańców gminy Choroszcz:

 

Zasady odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych w zabudowie jednorodzinnej:

 

- odpady wielkogabarytowe przeznaczone do odbioru należy wystawiać przed posesję najpóźniej w przeddzień daty wyznaczonej dla danej miejscowości w Harmonogramie odbioru odpadów.

 

UWAGA: odbiór odpadów wielkogabarytowych winien być uprzednio zgłoszony przez właściciela nieruchomości do Urzędu Miejskiego w Choroszczy (Choroszcz, ul. Dominikańska 2, pok. nr 7) lub pod nr. tel.: 85 713 22 09.

 

Ważne: z posesji nie będą zabierane odpady ustawione w miejscu niedostępnym dla samochodu firm odpowiedzialnych za odbiór odpadów, oraz wystawione już po przejechaniu tego samochodu przez daną miejscowość.

 

Zbiórką NIE SĄ OBJĘTE odpady: powstałe z prowadzenia działalności gospodarczej, także z działalności rolniczej (np. opony od ciągników i maszyn rolniczych, części do maszyn i urządzeń rolniczych).