Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1% na OPP – oferta choroskiego magistratu

2018-02-20

Gmina Choroszcz w 2018 roku przygotowała szereg ułatwień dla swoich mieszkańców w kwestii rozliczania zeznań podatkowych za miniony rok. We współpracy z Izbą Administracji Skarbowej organizuje w magistracie dyżury pracowników Drugiego Urzędu Skarbowego (15 marca i 12 kwietnia br., godz. 9.00-14.00) – którzy pomogą rozliczyć PIT, zaś we współpracy z Fundacją Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych i PITax.pl, oferuje darmowy program PIT na swojej stornie internetowej.

Wspieraj Lokalnie – to darmowy program PIT dla województw, powiatów, gmin i miast, który ułatwia przekazywanie 1% dla lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) działających na terenie gminy. To także promocja OPP i szerzenie idei zbiórki 1% wśród swoich mieszkańców.

 

Specjalna, darmowa wersja programu służącego do rozliczania deklaracji PIT, jest umieszczona w górnej części oficjalnej strony Urzędu Miejskiego w Choroszczy (www.choroszcz.pl). Dzięki temu każdy podatnik, który skorzysta z programu, będzie mógł przekazać 1% jednej z organizacji działającej w naszym regionie.

 

Wspieraj Lokalnie – to proste i szybkie rozliczenie podatkowe, które pozwala rozliczyć dowolne przychody – program obsługuje wszystkie druki PIT, a także rozliczy nawet najbardziej zawiłe przychody z zagranicy.

 

Wystarczy tylko:

- wypełnić formularz,

- zapisać plik na dysku, wydrukować lub zachować w bezpiecznym repozytorium;

- wysłać przez internet do Urzędu Skarbowego – wówczas otrzymamy formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Program Wspieraj Lokalnie umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Zachęcamy mieszkańców Gminy Choroszcz do skorzystania z przygotowanej przez magistrat oferty:

- nie musisz być zameldowany w gminie Choroszcz;

- pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT choroski adres zamieszkania;

- nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów;

- zachowaj potwierdzenie złożenia deklaracji PIT.

 

Dzięki Tobie Choroszcz może być jeszcze lepsza!


Bądź lokalnym patriotą – oznacz w PIT Gminę Choroszcz jako miejsce Twojego zamieszkania


Bądź jak Branicki – uczyń Choroszcz Twoją Rezydencją!

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki.