Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Forum „Seniorzy w działaniu” – zaproszenie

2017-10-26

Zapraszamy na III Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych „Seniorzy w działaniu”. Forum odbędzie się 9 listopada 2017 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Uczestnicy forum będą mogli posłuchać ekspertów-praktyków, poznać się wzajemnie, nawiązać kontakty, wymienić doświadczeniami.

 

Podczas Forum zaprezentowane zostaną m.in. przykłady aktywności osób starszych, np. regionalny portal podlaskisenior.pl w projekcie Stowarzyszenia Szukamy Polski „Podlascy seniorzy wpływamy na zmiany” oraz efekty projektu Fundacji Soclab  „Rady Seniorów w działaniu”, wspierającego istniejące i powstające Rady w regionie. Na konferencji zostaną  też przedstawione założenia powstającej Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz usługi dla seniorów w e-urzędzie.

 

Będą też prelekcje gości z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA o innowacjach społecznych dedykowanych osobom starszym, z lubelskiej „fundacji tu obok”  na temat włączania starszych mieszkańców w sprawy miasta czy też modelowy przykład Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie. 

 

Będą również przedstawione praktyki zagraniczne: holenderski portal dla seniorów SeniorWeb w Utrechcie, psychologiczne aspekty aktywizacji i edukacji osób starszych – doświadczenia władz lokalnych w Porto w Portugalii oraz alternatywne formy aktywizacji i edukacji seniorów realizowane na Bułgarskim Uniwersytecie w Sofii.

 

Forum „Seniorzy w działaniu” odbędzie się w godz. 10.00-16.00 w sali 115 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Forum jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych seniorów i organizacji działających na rzecz osób starszych, a udział w spotkaniu jest bezpłatny. ZGŁOSZENIE na Forum należy dostarczyć do dnia 3.11.2017 r. – przesłać drogą elektroniczną na adres: podlaskieforum@gmail.com lub dokonać rejestracji telefonicznie pod numerami telefonów: +48 604 627 744 lub +48731205213.

 

Więcej informacji o Forum można znaleźć na stronach: www.podlaskisenior.pl oraz www.soclab.org.pl.

 

Organizatorami Forum „Seniorzy w działaniu” są: Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.