Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Ciekawe warsztaty językowe w Choroszczy – w nagrodę!

2017-10-25

Gmina Choroszcz, jako jedna z trzech gmin z województwa podlaskiego, obok Korycina i Dobrzyniewa, znalazła się w finale konkursu językowego „P jak polski”. Konkurs polegał na przygotowaniu, w dowolnie wybranej formie, prac dotyczących zagadnień językowych. Choroscy gimnazjaliści: Klaudia Okurowska, Natalia Adamska, Weronika Sosnowska, Szymon Płocki, Bartosz Masłowski, Agata Rusek i Natalia Zgiet zostali laureatami językowych zmagań. W nagrodę w Choroszczy 8 i 9 listopada zostanie przeprowadzony finał konkursu, a w jego ramach – bardzo ciekawe warsztaty i spotkania.

Finał konkursu „P jak polski” to dwudniowe spotkanie, które odbędzie się w Choroszczy 8 i 9 listopada w Gimnazjum Publicznym w Choroszczy. Wówczas to nastąpi prezentacja nagrodzonych prac, zostaną przeprowadzone warsztaty skierowane do uczniów i nauczycieli, a także odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych – młodzieży i dorosłych.

 

Warsztaty poprowadzą specjaliści oraz znane postaci kultury z regionu, a tematyka spotkań z pewnością zachęci każdego: będzie bowiem możliwość poznania dziejów znaczeń słów i frazeologizmów, sprawdzenie się w zakresie sztuki pisarskiej, a także emisji głosu, autoprezentacji oraz  innych kompetencji. Warto skorzystać – zapraszamy! Szczegółowy program warsztatów jest dostępny TUTAJ.

 

Konkurs „P jak polski” został zorganizowany przez Fundacja PRO.PL, dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Ojczysty - dodaj do ulubionych”. Konkurs jest częścią akcji „To nasz język”. Działania były skierowane do szkół podstawowych i gimnazjów z miejscowości woj. podlaskiego liczących do 20 tys. mieszkańców. Patronat nad konkursem „P jak polski” oraz nad akcją „To nasz język” sprawuje Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

 

UM na podstawie: www.wrotapodlasia.pl