Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > Święto Nauczyciela

Święto Nauczyciela

2017-10-13

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Oświaty! Praca nauczyciela od zawsze darzona jest szczególną estymą, społecznym poważaniem i szacunkiem. Gwarantuje ona nie tylko przekazywanie wiedzy kolejnym pokoleniom, ale także wpływa na postęp w rozwoju całych społeczeństw. Jest też niezastąpioną relacją Mistrz-Uczeń – bezcenną w każdych czasach.

I niezleżenie od tego, czy dostęp do wiedzy jest łatwiejszy czy też jest utrudniony, przewodnictwo nauczycieli i autorytetów jest nieodzowne. Dzięki niemu młody człowiek uczy się jak rozpoznawać i wybierać to, co jest właściwe i pożyteczne. Uczy się także jak mądrze popełniać błędy. Jest to wiedza równie cenna, jak osiąganie sukcesów.

 

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, wszystkim Państwu: Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty życzę samych sukcesów w wypełnianiu misji edukacyjnej i wychowawczej. Życzę też niegasnącej pasji oraz entuzjazmu w pracy. Uczniom życzę spotkania na swojej drodze takich Nauczycieli, którzy będą jednocześnie Mentorami i Przyjaciółmi, nam wszystkim zaś – życzę tej cząstki pedagogicznego powołania!

 

Robert Wardziński

Burmistrz Choroszczy