Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Gmina Choroszcz wspiera potrzebujących żywnością

2017-09-13

Gmina Chroszcz, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Choroszczy oraz Stowarzyszaniem Forum Inicjatyw Gminnych, po wakacyjnej przerwie wznawia przyznawanie żywności osobom potrzebującym w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2017.

Pomoc żywnościowa jest to pomoc świadczona w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). W bieżącej edycji będzie realizowana od września 2017 roku do czerwca 2018 roku.

 

We wrześniu paczki żywnościowe będę wydawane w dniach 26 i 27 września 2017 roku, w Remizie OSP w Choroszczy (Choroszcz, ul. Dominikańska 22), w godz. 9.00-15.30.

 

Realizacja dostaw artykułów spożywczych obejmie 114 rodzin z terenu gminy Choroszcz, co przekłada się na 292 osoby. Kryterium przyznawania pomocy stanowi kryterium dochodowe, które w obecnym okresie wynosi: 1268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej lub 1028 zł przypadających na osobę w rodzinie.

 

Produkty, które w bieżącym okresie trafią w ręce potrzebujących, to: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki (wiórki), powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.

 

Jest to naprawdę zadowalająca pomoc – przyznaje Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Cieszę się, że w naszej gminie kontynuujemy ją również i w tym roku. Wierzę, że po raz kolejny uda nam się pomóc mieszkańcom naszej gminy. Wesprzemy najbardziej potrzebujących w okresie jesiennym, zimowym, a także i później – przez kolejnych 10 czekających nas miesięcy.


Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.