Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Syreny w 78. rocznicę II Wojny Światowej

2017-08-30

Informujemy, iż w dniu 1 września 2017 roku (piątek) o godz. 10.30, dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, w Choroszczy zawyją syreny alarmowe Sytemu Wykrywania i Alarmowania (SWA). Zostaną one włączone na okres jednej minuty.

Sytemu Wykrywania i Alarmowania służy do ostrzegania i alarmowania społeczeństwa w przypadku zagrożenia. W chwili obecnej obowiązują dwa rodzaje sygnałów alarmowych generowanych przez syreny alarmowe:

 

1) ogłoszenie alarmu – sygnał modulowany, trwający 3 minuty,

2) odwołanie alarmu – sygnał ciągły, trwający 3 minuty.

 

Takie sygnały dotyczą informowania o zaistnieniu rzeczywistego zagrożenia. W takich wypadkach, rodzaj zagrożenia i sposób postępowania jest podawany dodatkowo w komunikatach radiowych oraz komunikatach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), odbieranych też na smartfonach (dotyczy osób zarejestrowanych).

 

Dla odróżnienia od rzeczywistego zagrożenia, sygnał syreny nadawany w ramach upamiętnienia rocznic, jest emitowany w postaci sygnału ciągłego (odpowiednik odwołania alarmu) oraz jest skrócony do jednej minuty.

 

Urząd Miejski w Choroszczy