Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Na zajęcia i wycieczki w Gminie Choroszcz – bezpiecznie

2017-08-30

Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego w gminach zazwyczaj dotyczą remontów szkół i placówek oświatowych, a w gminie Choroszcz – dodatkowo – remontowany jest tabor przewożący dzieci. 29 sierpnia br. w godzinach porannych, przed budynkiem Zespołu Szkół w Choroszczy Policja skontrolowała autobus, którym będą przewożone dzieci z terenu gminy Choroszcz.

Kontrola rozpoczęła się z samego rana i dotyczyła nowo wyremontowanego pojazdu: układu hamulcowego, świetlnego oraz innych, gwarantujących bezpieczną jazdę dzieciom z Gminy Choroszcz, które nowym pojazdem w nowym roku szkolnym 2017/2018 będą dowożone na zajęcia. W kontroli uczestniczyli policjanci z białostockiej drogówki, a także włodarz Gminy Choroszcz Robert Wardziński.

 

Kontrola przebiegła pozytywnie – stan gimbusu jest bez zarzutu. Bardzo się z tego cieszę – nie krył zadowolenia Burmistrz Choroszczy – ponieważ w trosce o bezpieczeństwo dzieci, oddaliśmy do kapitalnego remontu nasz szkolny autobus. Przeszedł on szereg gruntownych zmian – od całkowitego demontażu, poprzez wymianę podłóg, siedzeń, systemu instalacji elektrycznej, świetlnej, przewodów pneumatycznych, systemu ogrzewania, systemu hamulcowego, układu wydechowego, po całościową zmianę nadwozia pojazdu – by wymienić tylko najważniejsze renowacje, jakich dokonaliśmy. Dzięki temu w tym roku mamy jeszcze większą pewność, że dzieci i młodzież z terenu gminy Choroszcz będzie podróżować w bezpiecznym pojeździe.


Autobus otrzymał nie tylko całkowicie nowe wyposażenie, ale także zyskał nowy wizerunek – jest przyozdobiony, wdrażanym od dłuższego czasu, nowym hasłem promocyjnym Gminy Choroszcz: „Choroszcz Nasza Rezydencja”.