Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Święto Dziękczynienia w Choroszczy

2017-08-29

Tegoroczne Święto Dziękczynienia, tradycyjnie już, odbyło się w choroskiej parafii katolickiej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika. Niedziela 27 sierpnia br. upłynęła pod znakiem refleksji nad pracą ludzkich rąk i podziękowaniem za kolejny rok udanych plonów, ale także spotkanie poświęcone zostało zbiórce datków na rzecz Hospicjum stacjonarnego „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku.

O Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku opowiadał, reprezentujący je, dr Tadeusz Borowski-Beszta – założyciel hospicjum, a także prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Białymstoku. Po mszy świętej, która zgromadziła szerokie rzesze mieszkańców gminy Choroszcz, przybyłych do świątyni z darami, podczas corocznego pikniku zorganizowanego po nabożeństwie, za symboliczny datek można było otrzymać ciasto lub ciepły posiłek. Fundusze zgormadzone ze sprzedaży wesprą placówkę opieki paliatywnej w Białymstoku.

 

Tradycyjnie też, podczas Święta Dziękczynienia odbyła się uroczysta procesja z darami; uczestniczyła w niej delegacja włodarzy Gminy Choroszcz: Burmistrza Chroszczy Roberta Wardzińskiego oraz jego zastępcy – Grzegorza Gabriana. Dziś dziękujemy za możliwość wspólnego celebrowania Parafialnego Święta Dziękczynienia, połączonego z piknikiem parafialnym na Błoniach Jana Pawła II – takimi słowami, tuż po liturgii, zwrócił się do mieszkańców burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Doceniamy ogrom trudu i pracy, których wspaniałe wyniki możemy oglądać w naszym choroskim kościele – kontynuował. W tak pięknym, przepełnionym tradycją dniu, życzę wszystkim Państwu i Waszym rodzinom oraz całej choroskiej wspólnocie wszelkiej przychylności, łask, zdrowia i dostatku. Szczęść Wam Boże!” – zakończył burmistrz.

 

Słowa Burmistrza Chroszczy oraz samo święto wybrzmiały szczególnie wymownie, biorąc pod uwagę fakt, iż nasz region oraz województwo nie doświadczyło w ostatnim czasie większych kataklizmów i nawałnic – tak jak stało się to na przykład na Pomorzu czy w innych częściach naszego kraju.