Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Zajrzyj w siebie – stwórz swój portret

2017-08-03

W drugą sobotę sierpnia – 12 sierpnia zapraszamy do Choroszczy wszystkie dzieci, młodzież – pojedynczo, w grupkach przyjaciół lub rodzinnie na warsztaty pn. „Mój portret". To spotkanie, podczas którego wszystkie chętne osoby będą mogły stworzyć swoje portrety. Będzie można o nich porozmawiać, ale przede wszystkim wejrzeć głębiej w siebie i w ten sposób siebie bardziej zobaczyć. Przemyśleć. Może nawet lepiej poznać? Uczestnicy otrzymają też własne zdjęcia zrobione polaroidem. Początek o 11.00 na placu zabaw za blokiem przy ul. J. Słowackiego 8 w Choroszczy.

Spotkanie „Mój portret” to wydarzenie o charakterze plastycznym okraszone nutką refleksji, ponieważ weźmiemy do rąk farby, pędzle i myśląc o sobie samych, o własnych zainteresowaniach, upodobaniach, będziemy malować... siebie! Najpierw w dużej skali, ponieważ w stworzymy portrety wielkoformatowe. Pomoc rodziców i przyjaciół może okazać w tym procesie niezbędna – zapraszamy więc na „Mój portret” pojedynczo, grupowo, rodzinnie – jak chcecie. A po wszystkim zmienimy skalę na mirko i uwiecznimy się na zdjęciach z polaroidu. Uwaga: każdy będzie miał do dyspozycji tylko jedną klatkę, więc i kadr będzie musiał być dobrze przemyślany. Zobaczyć siebie w dużej i małej skali? Plastycznie i fotograficznie? Taka mądra zabawa i refleksja – tylko w Choroszczy, 12 sierpnia o 11.00 przy Słowackiego 8. Materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniamy. Zapraszamy!

 

Jeśli będzie padać, warsztaty odbędą się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy (ul. H. Sienkiewicza 29).

 

Wydarzenie „Mój portret” jest organizowane w ramach Festiwalu Wzajemności. Spotkanie będzie miało wymiar integracyjny oraz arteterapeutyczny. Poprzez malowanie, zabawę sztuką, uczestnicy będą mieli czas, by pomyśleć o sobie – o tym, kim są, co lubią, a czego nie, co chcieliby robić, do czego dążą, przy czym odpoczywają, a co im przeszkadza. Chwile poświęcone refleksji nad odtwarzaniem, a równocześnie nad tworzeniem siebie to bezcenny czas ofiarowany sobie, to inwestycja w samorozwój. Zaś wykonane polaroidem pamiątkowe fotografie będą miały na celu maksymalne skupienie się na chwili. Możliwość uwiecznienia tylko jednego momentu w czasach, gdy w każdej sekundzie powstają niezliczone ilości zdjęć i informacji, to dobry trening skoncentrowania uwagi na tym, co jest ważne tu i teraz. Po prezentacji portretów i fotografii uczestnicy będą mogli zabrać swoje prace do domu.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Wzajemności i jest finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz.

 

Festiwal Wzajemności jest cyklem spotkań kulturalnych, edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych, organizowanych na terenie gminy Choroszcz w 2017 roku. Aktywizuje choroską społeczność na poziomie rodziny oraz lokalnej wspólnoty, spaja mieszkańców wokół społecznej integracji, wymiany doświadczeń, nauki poprzez działanie i podejmowanie aktywności prospołecznej, stanowiącej mądrą ofertę spędzenia wspólnego, wolnego od używek i społecznych dysfunkcji, wolnego czasu.

M-GCKiS/UM