Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dmuchawce, latawce, wiatr – czyli świetna zabawa w Choroszczy

2017-07-27

W sobotę 5 sierpnia o godz. 11.00 zapraszamy na plac zabaw na osiedlu o wyjątkowo romantycznej nazwie - Wichrowe Wzgórza w Choroszczy na wspólną zabawę z latawcami! W sobotnie przedpołudnie razem skonstruujemy piękne zabawki, a także rozegramy konkursy na najszybszy i najładniejszy latawiec.

Lato jest czasem twórczych zabaw, eksperymentów i robienia tego, co sprawia nam frajdę. W sobotnie przedpołudnie 5 sierpnia zapraszamy do Choroszczy wszystkie dzieci wraz z rodzinami i przyjaciółmi, by tego dnia razem spędzić czas. Na placu zabaw, znajdującym się za blokami przy ul. Powstania Styczniowego 6, 8 i 8A w Choroszczy, będziemy najpierw konstruować latawce, potem upiększymy je, a potem wprawimy je w ruch! Poćwiczymy loty, by przejść do rozegrania zawodów latawcowych. Wybierzemy najszybciej i najwyżej latający oraz najpiękniejszy latawiec. Każdy z uczestników zabierze swoje dzieło do domu, by cieszyć się nim przez resztę wakacji. Materiały do konstruowania latawców, dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnych wrażeń zapewnią organizatorzy: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Choroszczy.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Wzajemności, współfinansowanego ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz. Dmuchawce, latawce, wiatr to okazja do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu, to także szansa nauczenia się nowych umiejętności, a także rozwinięcia posiadanych talentów. Wydarzenie promuje zdrowe, kreatywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, sąsiedzkim czy też w gronie przyjaciół, z dala od wszelkich używek. Zapraszamy!

 

Festiwal Wzajemności jest cyklem spotkań kulturalnych, edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych, przeprowadzanych w 2017 roku na terenie gminy Choroszcz. Wydarzenia organizowane są po to, by aktywizować choroską społeczność na poziomie rodziny oraz lokalnej wspólnoty, spajać mieszkańców wokół społecznej integracji, umożliwić wymianę doświadczeń, a także naukę poprzez działanie i podejmowanie wzajemnej aktywności prospołecznej. Aktywność ta ma stanowić mądrą ofertę spędzenia wspólnego, wolnego od używek i społecznych dysfunkcji, wolnego czasu. Festiwal Wzajemności współfinansowany jest środków "Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz".

 

M-GCKiS/UM