Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choinki latem w prezencie? A dlaczego nie?

2017-06-29

Dość niespotykane, jak na lato, bo choinkowe prezenty otrzymało Przedszkole Samorządowe w Choroszczy. W ramach współpracy Gminy Choroszcz z firmą DB Schenker, do choroskiego przedszkola przywędrowały drzewka choinkowe. Choć iglaki kojarzą się z zimą, wraz z początkiem lata stały się mądrym zielonym prezentem, który znalazł swoje miejsce wokół placówki.

21 czerwca br., w ramach XXXVI Dni Choroszczy, pracownicy firmy DB Schenker obdarowali Przedszkole Samorządowe w Choroszczy zielonymi upominkami. Prezentami były drzewka choinkowe, jak również zielone koszulki. I to w nich właśnie – w przypominających naturę kostiumach, zarówno pracownicy przedsiębiorstwa, jak i podopieczni przedszkola, wspólnie z Burmistrzem Choroszczy Robertem Wardzińskim, dyrektor przedszkola Panią Bożeną Lenczewską, a także innymi nauczycielami, wspólnie sadzili wokół placówki nowe drzewka.

 

Nowe puszyste iglaki znalazły swoje miejsce przy przedszkolu. „Na pewno będą ozdobą przedszkola” – przyznaje Burmistrz Robert Wardziński – „ale przede wszystkim staną się nowymi przyjaciółmi i podopiecznymi dzieci” – dodaje. Na samym sadzeniu roślin spotkanie się bowiem nie skończyło: dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają drzewa, i dlaczego zawsze warto o nie dbać.

 

Tego dnia wokół Przedszkola w Choroszczy zrobiło się wyjątkowo zielono: nie tylko w związku z pierwszym dniem lata, ale też dzięki mądrym, zielonym prezentom.