Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Kolorowe lato zaklęte w szkle

2017-06-27

Od marca do maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Złotorii odbywał się cykl warsztatów plastycznych pn. Malowanie na szkle. Przepiękne obrazy uczniów ozdabiają hol szkolny ciesząc oczy wszystkich odwiedzających.

Malowanie na szkle jest bardzo trudną techniką malarską, dodatkowo jest to też zajęcie niezwykle pracochłonne. Podczas zajęć w świetlicy artystycznej, w których uczestniczyło 25 osób z klas I-VI, każdy uczestnik mógł samodzielnie zaprojektować obraz na papierze, a następnie przenieść swój pomysł na szkło. W efekcie powstały niezwykle barwne, a także ciekawe, oryginalne i niepowtarzalne obrazy. Dzieci najchętniej tworzyły swoje dzieła wykorzystując motywy kwiatowe lub wizerunek motyla. I trzeba przyznać, że prace wyszły przepięknie – tworzone na początku lata przez cały rok przywoływać będą tę urokliwą porę roku, a kiedy uczniowie i nauczyciele po wakacjach wrócą w mury szkoły, obrazy będą przypominać gorące, kolorowe lato. Prace malowane na szkle już dziś można oglądać na holu szkolnym SP w Złotorii.

 

Materiały plastyczne użyte podczas warsztatów pn. Malowane na szkle zostały sfinansowane ze środków w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz.

 

Opiekun świetlicy artystycznej
przy SP Złotoria
Joanna Czarnecka