Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Obchody Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji w Choroszczy

2017-04-29

Burmistrz Choroszczy wraz ze współorganizatorami zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Choroszcz: dorosłych, seniorów, dzieci i młodzież, a także inne osoby goszczące w gminie – do uczestnictwa w majowych wydarzeniach oddających pamięć świętom narodowym. Poniżej przedstawiamy planowane wydarzenia.

2 maja 2017r. Marsz z Flagą

O godz. 17.15 rozpocznie się Marsz z Flagą. Marsz wyruszy spod Zespołu Szkół w Choroszczy przy ulicy Powstania Styczniowego i przejdzie do kościoła katolickiego. Przed wydarzeniem, proporce Polski będzie rozdawał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Marsz Flagi jest wydarzeniem skupiającym mieszkanki i mieszkańców gminy Choroszcz, bez względu na poglądy polityczne. Jest to wspólne święto, które propaguje postawy patriotyczne oraz miłość do ojczyzny, także zjednoczenie obywateli Polski. Po dotarciu do kościoła, nastąpi uroczysta msza święta.

 

2 maja 2017r. Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej 

Po mszy świętej, ok. godz. 18.45 w kościele parafialnym w Choroszczy rozpocznie się Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Podczas koncertu wystąpi Chór Kameralny pod dyrekcją Małgorzaty Olechno oraz Schola Gregoriana Sancti Dominici. Schola powstała we wrześniu 2012 roku przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Założycielem i prowadzącym scholę jest Łukasz Olechno – organista choroskiej parafii. W skład scholi gregoriańskiej wchodzi obecnie czternastu kantorów. W repertuarze, oprócz chorału gregoriańskiego, zespół prezentuje dawne pieśni polskie, pieśni patriotyczne, ludowe oraz muzykę wielogłosową.

 

Festiwal ubogacą też deklamacje zwycięzców VI edycji konkursu recytatorskiego „Słowo o Polsce. Choroskie wersy”. W tym roku, z okazji 510. rocznicy nadania praw miejskich Choroszczy, tematem przewodnim są wiersze związane z miastem nad Horodnianką.

 

3 maja 2017r. Koncert trzeciomajowy Rytmów Czasu

W Święto Konstytucji 3 Maja o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się koncert zespołu Rytmy Czasu pod kierownictwem pana Jerzego Tomzika. Zespół zaprezentuje pieśni patriotyczne z okresu I i II wojny światowej, z okresu przemian solidarnościowych, a także utwory współczesne. Zespół wokalny Rytmy Czasu pod dyrekcją Jerzego Tomzika działa od 2003 roku. W jego skład wchodzą dzieci oraz młodzież.

 

5 maja 2017r. Amatorskie Zawody Strzeleckie

Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała serdecznie zaprasza na Amatorskie Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Flagi. Turniej rozpocznie się o godz. 16.30 na strzelnicy w Zespole Szkół przy ul. Powstania Styczniowego 26A w Choroszczy. Zapisy rozpoczną się od godz. 16.00. Będzie można startować w dwóch kategoriach: do lat 13 (postawa dowolna, z podpórką) oraz powyżej 13 lat (postawa stojąca, bez podpórki). W trakcie turnieju będzie prowadzona też klasyfikacja rodzinna. Udział w turnieju jest bezpłatny.

 

 

6 maja 2017r. Bieg Święta Konstytucji Trzeciego Maja

W 2015 roku w Choroszczy została przywrócona tradycja biegania w postaci Biegu Niepodległości. W listopadzie 2016 roku odbyła się 2. edycja wydarzenia, a obecnie zapraszamy do udziału w kolejnym biegu, który prawdopodobnie na stałe włączy się w kalendarz imprez sportowych w gminie Choroszcz. Wszyscy zatem mogą wziąć udział w Biegu Święta Konstytucji Trzeciego Maja, który planowany jest na sobotę 6 maja. Dziesięciokilometrowa trasa będzie wiodła od Jeronik w kierunku Choroszczy, następnie ulicami: T. Kościuszki, J. Piłsudskiego, kard. S. Wyszyńskiego, A. Chodkiewicza i z powrotem drogą leśną do Jeronik. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania dwa okrążenia tej pętli. 

 

Wpisowe na bieg wynosi 10 zł od osoby (20 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika, bez względu na wynik sportowy, będzie czekał pamiątkowy medal. Oprócz tego, najlepsi w kategorii damskiej i męskiej, otrzymają statuetki. Wyróżnieni zostaną także: najlepsza mieszkanka i najlepszy mieszkaniec Gminy Choroszcz. Po zakończeniu biegu, na wszystkich będzie czekał posiłek regeneracyjny. Zapraszamy do wspólnej sportowej rywalizacji!

 

Na wszystkie wydarzenia zaprasza Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński wraz ze współorganizatorami: Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Stowarzyszeniem Pamięć i Tożsamość Skała, Zespołem Szkół w Choroszczy, parafią pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Zapraszamy!

 

WJC/UM