Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszcz wspomaga mieszkańców drewnem na opał

2017-02-14

Podobne jak w latach ubiegłych, w 2017 roku Gmina Choroszcz wspomaga swoich mieszkańców dostarczając im darmowy opał. W lutym br., do najbardziej potrzebujących ruszyły pierwsze partie drewna. To z pewnością nie jednorazowy zryw – pomoc będzie kontynuowana.

Drewno pozyskane z wycinki drzew z terenów gminnych, pocięte przez pracowników Sekcji Obsługi Urzędu Miejskiego, decyzją Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, zostało dostarczone do domów i posesji mieszkańców gminy. W ten sposób, zwłaszcza w tak trudnych warunkach pogodowych, jakie przez ostatni czas serwuje nam aura, wspomagamy najbardziej potrzebujących – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Cieszę się, że możemy pomóc naszym mieszkańcom przetrwać zimę, ułatwić im codzienne funkcjonowanie i zrobić coś więcej niż obligują nas ustawy i procedury.

 

W jaki sposób typowane są rodziny? Najbardziej potrzebujący wskazywani są przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy – to ta instytucja, na podstawie wiedzy, rozeznania i znajomości środowiska społecznego, zna potrzeby niezamożnych mieszkańców gminy Choroszcz, czy też mieszkańców na co dzień borykających się z uciążliwościami życia (np. wskutek dotkliwych, nieuleczalnych chorób czy niepełnosprawności). Dzięki temu instytucje gminne mogą zaoferować ludziom szeroką pomoc: Przy każdej możliwej okazji – deklaruje Burmistrz Wardziński – robimy i będziemy robić wszystko, by wspomóc naszych mieszkańców.

 

W obecnej transzy darmowe drewno na opał – ok. 10 mp – zostało dostarczone do Rogowa i Izbiszcz. Nie jest to jednak ostatnia taka forma pomocy oferowana mieszkańcom gminy Choroszcz. Kolejne dostawy drewna – już niebawem.