Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Ochrona danych osobowych w organizacji – szkolenie

2017-02-06

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego 9 lutego zaprasza na szkolenie pn. „Obowiązki organizacji pozarządowych w zakresie ochrony danych osobowych w realizacji zadań publicznych”.

Celem szkolenia jest omówienie obowiązków organizacji pozarządowych związanych z ochroną danych osobowych w realizacji zadań publicznych oraz przybliżenie zasad prowadzenia polityki bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych w organizacji pozarządowej.

 

Podczas szkolenia poruszane będą następujące zagadnienia:

- jak tworzyć politykę bezpieczeństwa informacji,

- kto to jest administrator danych osobowych,

- czy warto powoływać administratora bezpieczeństwa informacji,

- upoważnienia do przetwarzania danych osobowych,

- prawidłowe zbieranie oświadczeń o ochronie danych osobowych,

- zbiory danych osobowych,

- przetwarzanie danych osobowych w systemach informatycznych,

- praktyczne stosowanie przepisów z ochrony danych osobowych,

- przygotowanie pomieszczeń do przechowywania danych osobowych.

 

Warto ze sobą zabrać, o ile dana organizacja posiada, Politykę bezpieczeństwa informacji, upoważnienia, oświadczenia i wszystkie dokumenty, które dotyczą ochrony danych osobowych.

 

Szkolenie poprowadzi Andrzej Rybus-Tołłoczko – administratywista, który przez 9 lat pracował w urzędach samorządowych i rządowych, a od 17 lat działa aktywnie w organizacjach pozarządowych; wdrażał politykę bezpieczeństwa informacji w wielu instytucjach. W Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego jest administratorem bezpieczeństwa informacji.

 

Szkolenie odbędzie się 9 lutego w godz. 13.00-18.00 w sali 318 (III piętro) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, ul. Poleska 89. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: eliza.szadkowska@wrotapodlasia.pl.

 

W sprawie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z p. Elizą Szadkowską – Pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi:
tel. 85 66 54 103.