Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Święto Niepodległości 2016

2016-11-11

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy! 11 listopada – Święto Niepodległości to wyjątkowa data w historii naszego kraju – to jedna z najważniejszych i kluczowych dat w historii naszego narodu. 11 listopada 1918 roku stał się bowiem osią, szczególnym momentem, od którego wyznaczamy polską drogę ku wolności.

Proces ten rozpoczął się znacznie wcześniej niż w listopadzie 1918 roku i trwał jeszcze długo później. Najważniejsze jednak, że Polacy, od 123 lat walczący o odzyskanie swobody zrozumieli, że stają przed jedyną w swoim rodzaju szansą wybicia się na niepodległość.

 

I szansę tę wspaniale wykorzystali. Uczynili to dzięki zaufaniu i wspólnej pracy oraz odrzuceniu jednostkowych interesów na rzecz wspólnego dobra. Dziś – dzięki nim – my możemy cieszyć się wolnością. To dzięki nim – mądrym Przywódcom, oddanym Bohaterom nawet nie wyobrażamy sobie sytuacji, że wolności moglibyśmy być pozbawieni. Nie wiemy jak to jest jej nie mieć.

 

Wierzę w to, że każdy z nas pamięta, że tak ofiarnie wywalczona wolność została nam dana, ale i zadana – aby ją utrzymać, trzeba ją pielęgnować. Dążmy więc do tego, aby kiedyś nasi następcy byli równie dumni z nas, tak jak my jesteśmy dumni z naszych Przodków-Bohaterów. Nie straćmy tego wyjątkowego Daru: pamięci o nich i wolności od nich otrzymanej. Wszystkim nam tego życzę.

 

Burmistrz Choroszczy

Robert Wardziński