Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Bieg Niepodległości w Choroszczy 12 listopada

2016-11-09

Przed rokiem powróciliśmy w Choroszczy do tradycji, jaką są Biegi Niepodległości. W 2015 roku trasa biegła alejkami Parku Pałacowego przy Pałacyku Branickich. W tym roku wybiegamy na ulice naszego miasta.

Podczas Biegu Niepodległości 2016 będzie prowadzony elektroniczny pomiar czasu, a o profesjonalną oprawę muzyczną i spikerską zadbają Kreatorzy Emocji. Start i meta będzie umiejscowiona przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu będzie prowadziła ulicami: J.K. Branickiego, Piaskową, Dominikańską, Ogrodową i znów J.K. Branickiego. Na czas imprezy, ruch pojazdów zostanie wyłączony bądź ograniczony.

 

Jedna pętla wynosi 4,25 km. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwa okrążenia, więc łączna długość trasy wynosi 8,5 km.

 

Wpisowe wynosi 20 zł od osoby (30 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika – bez względu na wynik sportowy – będzie czekał pamiątkowy medal. Oprócz tego najlepsi w kategorii damskiej i męskiej otrzymają statuetki i nagrody w kwocie 250 zł (I miejsce), 150 zł (II miejsce) i 100 zł (III miejsce).

 

Jako, że w tym roku będziemy obchodzimy 98. rocznicę odzyskania niepodległości, zawodnik, który ukończy bieg na 98. miejscu otrzyma cenny upominek. Wyróżnieni zostaną także najlepsza mieszkanka i najlepszy mieszkaniec Gminy Choroszcz, którzy, oprócz statuetek, otrzymają vouchery o wartości 100 zł do wykorzystania w lokalu Savona Choroszcz.

 

Dzięki Stowarzyszeniu Lambada Choroszcz, najlepszy zawodnik Piłkarskiej Ligi Gminnej także otrzyma nagrodę. Każdy uczestnik biegu otrzyma ponadto voucher na 1h gry Squasha od naszego sponsora, jakim jest Power Squash Białystok i voucher na napój do złożonego zamówienia na posiłek do wykorzystania w lokalu Savona Choroszcz. Partnerem i sponsorem jest także Podlaskie Zrzeszenie LZS z siedzibą w Białymstoku.

 

Po zakończeniu biegu, na wszystkich będzie czekała gorąca herbata. Zapraszamy do wspólnej sportowej rywalizacji!

 

Nagradzane będą osoby:

– Kategoria męska: miejsca 1-3 (statuetki i odpowiednio: 250 zł, 150 zł, 100 zł)
– Kategoria damska: miejsca 1-3 (statuetki i odpowiednio: 250 zł, 150 zł, 100 zł)
– Najlepsza mieszkanka i najlepszy mieszkaniec Gminy Choroszcz (statuetki, Vouchery po 100 zł do wykorzystania w lokalu Savona Choroszcz)
– Najwyżej sklasyfikowany zawodnik Piłkarskiej Ligi Gminnej (statuetka, trzy kolekcjonerskie albumy poświęcone Jagiellonii Białystok: „Jaga My Wierzymy” sezony 10/11, 11/12 i 12/13)
– Miejsce 98 (statuetka, nagroda niespodzianka)

 

Każdy uczestnik otrzyma: pamiątkowy medal, voucher do Power Squash Białystok, napój gratis do zamówienia w lokalu Savona Choroszcz, gorący bigos i herbatę. Zapraszamy!