Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Październik – miesiąc walki z rakiem piersi

2016-10-13

W tym czasie szczególnie warto pamiętać o zdrowiu swoim i osób w naszym otoczeniu. LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie na bezpłatne badania mammograficzne do Choroszczy.

Mammobus będzie czekać na Panie w Choroszczy 28 października przy Placu dra Z. Brodowicza przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu (ul. H. Sienkiewicza 29).

 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek”.

 

Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie, pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie?

 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat – to badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). W tym wypadku nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 

Bezpłatne badania dla pań w wieku 40-49 oraz 70-75 lat – realizowane jest w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie. Szczegóły dotyczące tych badań oraz wzór druku dostępne na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl.

 

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nrem tel.: 58 66 62 444 lub na: http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

Agata Jabłonowska/UM