Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Przyjmijmy Pielgrzymów godnie!

2016-07-22

Szanowni Mieszkańcy gminy Choroszcz! Jak Państwo na pewno wiecie, od środy 20 lipca 2016 roku gościmy w naszej gminie 50-osobową grupę pielgrzymów z Włoch, przybyłych do naszego kraju na obchody Światowych Dni Młodzieży. Młodzież ta znalazła otwarte serca i gościnne domy wśród mieszkańców naszej gminy, podobnie jak ponad 300 tys. osób z całego świata, które w tych dniach przybyły do naszego kraju, by spotkać się z Papieżem, Ojcem Świętym Franciszkiem.

Sądzę, że wszystkim nam zależy na tym, aby ci młodzi chrześcijanie wyjechali z naszego kraju i regionu z jak najlepszymi wspomnieniami, kojarząc nas – Polaków z cechami i wartościami, z których od wieków jesteśmy dumni: z gościnnością, otwartością, wyrozumiałością, kulturą osobistą  i tolerancją. Wiem jednak – i mówię to z przykrością – że nie wszyscy z nas odznaczają się takimi postawami. Zwracam się więc do Państwa z gorącą, serdeczną prośbą: zadbajmy o to, aby pobyt Pielgrzymów w naszej gminie był godny, aby ci młodzi ludzie czuli się u nas jak najlepiej i  wyjechali z naszego regionu i kraju mając o nas jak najlepsze zdanie. Uczulmy naszych sąsiadów, nasze dzieci, wnuków, krewnych i znajomych, aby w sercach młodzieży pozostała po nas dobra pamięć. Przyjmijmy Pielgrzymów godnie. Wierzę, że gmina Choroszcz to potrafi.

 

Robert Wardziski

Burmistrz Choroszczy