Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Moc atrakcji nad wodą w Choroszczy

2016-07-11

W ostatnią, upalną niedzielę czerwca odbyło się otwarcie terenów rekreacyjnych przy ul. J. K. Branickiego w Choroszczy. Tereny rekreacyjne zostały uroczyście otwarte przez Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Choroszczy Beatę Marlenę Jeżerys, Krzysztofa Jankowskiego z Koła Wędkarskiego „Amur” oraz poświęcone przez ks. Sebastiana Suma z choroskiej parafii.

Nad brzegiem akwenu uwagę wszystkich skupia, uruchomiona do dyspozycji odwiedzających nowa, najprawdopodobniej pierwsza w regionie, kurtyna wodna. Jest ona na stałe podłączona do wody i wytwarza chłodzącą, zbawienną w upalne dni, mgiełkę wodną. Jednak trzeba pamiętać, że kurtyna działa wówczas, gdy zostanie ręcznie uruchomiona – służy o tego specjalny przycisk umieszczony z boku kurtyny. Oprócz kurtyny, nabrzeża choroskiego akwenu oferują moc dodatkowych atrakcji, i to  dla osób w każdym wieku: do dyspozycji dzieci z rodzicami jest nowy, kolorowy plac zabaw, wiata, w której można się schronić od deszczu czy wiatru, nowe ławki, które pozwalają spocząć podczas dłuższych spacerów i podziwiać urodę zmodernizowanego akwenu. Sam akwen w Choroszczy, przypomnijmy, służy do połowów ryb, a wszystkim odpoczywającym do zdrowego spędzenia wolnego czasu.

 

Teren wyposażony został także w niezbędne udogodnienia tj. toalety, kosze na śmieci, a także oświetlenie. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, całość monitorują kamery.

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do odwiedzenia nadbrzeży akwenu w Choroszczy, skorzystania z jego atrakcji i spędzania tam spokojnego, dobrego, letniego czasu.

 

UM