Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroscy pracodawcy zainteresowani wsparciem

2016-06-22

Podczas wtorkowego (21 czerwca) spotkania informacyjnego, zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Urząd Miejski w Choroszczy, pracodawcy z terenu gminy Choroszcz mogli dowiedzieć się o propozycjach wsparcia finansowego oferowanych im przez rozmaite instytucje i podmioty rynku pracy, jak również o obowiązkach wynikających z faktu zatrudnienia pracowników.

Z inicjatywą organizacji takiego spotkania w gminie Choroszcz wyszedł Burmistrz Robert Wardziński oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Pani Dorota Kolenda.

 

21 czerwca przybyli na spotkanie pracodawcy z gminy Choroszcz mogli dowiedzieć się o instrumentach rynku pracy oferowanych przez PUP w zakresie wsparcia zatrudniania osób bezrobotnych. Pani Beata Baranowska, z-ca Kierownika Działu Instrumentów Rynku Pracy PUP, mówiła o przygotowaniu zawodowym dorosłych, stażach, pracach interwencyjnych, a także formach aktywizacji osób do 30. roku życia (m. in. o bonach stażowych, zatrudnieniowych czy szkoleniowych). W spotkaniu, oprócz przedstawicieli PUP, uczestniczyła też reprezentantka Urzędu Marszałkowskiego – p. Izabela Lasota, która zaprezentowała możliwości wsparcia przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, zaś p. Halina Bójko z oddziału ZUS w Białymstoku przypomniała o obowiązkach pracodawców w zakresie rejestrowania przez nich nowych pracowników, oraz także opłacania na ich rzecz składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i inne.

 

Choroscy przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się przybyć na spotkanie, chyba mogą uznać poświęcony przez siebie czas za owocny. Mieli bowiem wiele pytań do prowadzących i zostali jeszcze długo po spotkaniu, dyskutując na temat możliwości wsparcia swoich przedsiębiorstw oraz zatrudnianych pracowników.

UM