Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Mieszkańcy Paniek zainteresowani drogą i internetem

2016-06-15

W drugi poniedziałek czerwca, 13 czerwca odbyło się spotkanie mieszkańców miejscowości Pańki z Burmistrzem Choroszczy Robertem Wardzińskim.

Dyskusję mieszkańców z włodarzem gminy zdominował temat dróg – niezwykle ważny dla każdej społeczności gminy Choroszcz. W Pańkach przede wszystkim jest potrzeba wybudowania drogi dojazdowej do wsi (od tzw. szosy kruszewskiej). Ta, jak zapewnił Burmistrz, już w wakacje będzie w miejscowości wykonywana. Podczas spotkania poruszano także kwestię wyremontowania drogi przebiegającej przez samą wieś – i tu także informacje są pozytywne, bo realizacja tej drogi jest możliwa, choć w nieco dalszej perspektywie. Droga jest na etapie projektowania i jak tylko zakończą się prace koncepcyjne, będzie można przystąpić do dalszych procedur.

 

Mieszkańcy Paniek podczas spotkania wskazywali także na potrzebę rozbudowy miejscowej remizy strażackiej oraz uruchomienia w miejscowości szerokopasmowego internetu. Te udogodnienia mieszkańcom gminy bardzo pomogłyby w codziennym funkcjonowaniu.

 

Przypominamy, że cykl spotkań Burmistrza z mieszkańcami nadal jest kontynuowany i w dalszym ciągu można je ustalać. Inne społeczności, które chciałyby to uczynić, odpowiedni termin mogą uzgodnić kontaktując się z Sekretariatem Urzędu Miejskiego w Choroszczy: 85 719 17 37 lub 85 713 22 00. Zapraszamy.

UM