Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie 2016

2016-04-13

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do Szepietowa na największe w regionie wydarzenie branży ogrodniczej – Wiosenne Targi Ogrodnicze. Przez dwa dni: 16 i 17 kwietnia będzie można znaleźć tam wszystko, co jest potrzebne do ogrodu i sadu oraz rękodzieło i smaki Podlasia. Podlaski ODR gwarantuje największy wybór nasadzeń ozdobnych i materiału szkółkarskiego w województwie podlaskim. Wiosenne Targi Ogrodnicze połączone są także z Targami Pszczelarskimi.

Targi otwierają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Dla zwiedzających przygotowano moc atrakcji m.in.: wystawy, pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą. Oto co Wiosenne Targi Ogrodnicze proponują:

 

Ogrodnicze szaleństwo

Wiosenne targi to idealne miejsce do sprawnego przygotowania się do sezonu ogrodniczego. W Szepietowie będzie można znaleźć unikalne nasadzenia, które odświeżą ogród na wiosnę. Kilkudziesięciu wystawców zaoferuje: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Nie zabraknie nawozów i środków ochrony roślin, obiektów małej architektury, sprzętu i mebli ogrodowych. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych. Zwiedzający uzyskają informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin.

 

Miód i regionalne przysmaki

Na szepietowskich targach tradycyjnie już będzie można zaopatrzyć się w chleb na zakwasie, swojską wędlinę, ser koryciński, a także oscypki. Będą mrowiska i sękacze, a do popicia kwas chlebowy, podpiwek i domowe nalewki.

Targi Pszczelarskie przyciągną pszczelarzy i firmy oferujące bogaty wybór miodów. W pasiece Podlaskiego ODR można będzie uzyskać fachowe porady z zakresu pszczelarstwa i uczestniczyć w wykładzie o tworzeniu odkładów pszczelich.

 

Edukacja i bezpieczeństwo

Organizatorzy przygotowali ciekawe wykłady m.in.: na temat zasad, jakimi warto kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu przydomowych ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego doradztwa – swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Będzie okazja zapoznać się z działaniami prewencyjnymi prowadzonymi przez Policję i Straż Pożarną. Po raz pierwszy podczas targów odbędzie się kontrolowany pokaz gaszenia słomy.

Równolegle z targami odbędzie się też Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego – przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Przy okazji hodowcy wezmą udział w szkoleniu na temat hodowli i oceny fenotypu królików rasowych.

 

Pokazy i konkursy

Podczas targów będzie też okazja sprawdzić swoją wiedzę z rozpoznania nasadzeń ozdobnych. Po raz pierwszy odbędą się pokazy rękodzielnicze oraz prezentacja prac Stowarzyszenia Artszep. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów artystycznych.

Tradycyjnie zostaną wybrane hity targów oraz wyłonieni najlepsi wystawcy. Poznamy zwycięzców konkursu internetowego na najpiękniejszy ogród.

 

Więcej na ten temat na: www.odr.pl/targi-i-wystawy

 

Zapraszamy!

 

 

Marlena Zaremba/UM