Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Ćwiczenia przeciwpożarowe w Abakusie w Choroszczy

2016-03-21

Informujemy mieszkańców, iż dziś 21 marca o godz. 10.00 na terenie firmy Abakus w Choroszczy przewidziane są ćwiczenia taktyczno-bojowe. Do ćwiczeń powołane zostały zastępy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku oraz zastępy jednostek OSP Choroszcz oaz Złotorii.

Głównym celem ćwiczeń jest zapoznanie się ze specyfiką i charakterem fabryki okien położonej w Choroszczy – w tym ocena czynnych i biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz innych elementów mających wpływ na skuteczne i efektywne prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych.

 

Udział jednostek OSP w ćwiczeniach ma na celu praktyczne sprawdzenie ich gotowości bojowej, przyczyni się do wzrostu poziomu wyszkolenia strażaków ochotników, a – dzięki temu – zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Choroszcz.

 

Ćwiczenia potrzebne są także samemu obiektowi i jego pracownikom, ponieważ ich przeprowadzenie wpłynie na poprawę stanu przygotowania obiektu na wypadek powstania pożaru lub miejscowego zagrożenia oraz przyczyni się do podniesienia skuteczności działań jednostek ochrony przeciwpożarowej.