Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > Zdążyć z podatkiem

Zdążyć z podatkiem

2016-03-14

Od 15 lutego b.r. pracownicy Urzędu Miejskiego w Choroszczy przejęli na siebie część dodatkowych obowiązków i po pracy (w godz. 15.30-20.00) dostarczają podatnikom gminy Choroszcz decyzje podatkowe. Do rozniesienia w tym roku, na próbę, wzięli 6 tys. listów. Proces już trwa: część z 15 tys. decyzji roznoszonych jest przez pracowników Urzędu, a reszta wysyłana jest pocztą. Ale niektórzy podatnicy martwią się czy zdążą uiścić opłatę w terminie przewidzianym ustawą, czyli do 15 marca 2016 roku? I czy będą im naliczane kary, jeśli decyzje wpłyną po 15 marca?

Burmistrz Choroszczy, Robert Wardziński wyjaśnia i uspokaja: "Mimo, iż na decyzjach wysyłanych podatnikom jest określona data uiszczenia opłaty – do 15 marca 2016 roku, podatnicy na opłacenie podatku mają dwa tygodnie od momentu skutecznego dostarczenia im decyzji. Zatem jeśli zdarzy się, że decyzje otrzymają 14 czy nawet 15 marca, czas, jaki jest przeznaczony na wywiązanie się z obowiązku podatkowego, to 14 dni".

 

Zatem uspokajamy podatników i dziękujemy Państwu za zaakceptowanie wprowadzonego w tym roku pomysłu i życzliwe przyjmowanie pracowników Urzędu Miejskiego roznoszących korespondencję podatkową.

 

Jeśli tegoroczny pomysł sprawdzi się, Urząd nie wyklucza powtórzenia tej praktyki w kolejnych latach.