Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wydawanie żywności z programu FEAD w styczniu

2016-01-11

Już po raz drugi w Choroszczy będzie udzielana żywnościowa pomoc osobom potrzebującym. Z oferty, w ramach programu FEAD PO PŻ 2014-2020 skorzysta ponad 100 rodzin, co oznacza, że żywność może trafić nawet do ponad 320 indywidualnych osób.

Cała akcja przeprowadzana jest we współpracy Forum Inicjatyw Gminnych, a odbywa się w ramach programu FEAD PO PŻ 2014-2020 wspólnie z Bankami Żywności.

 

Cieszymy się, że naszym mieszkańcom możemy zaoferować pomoc, tym bardziej, że od Świąt Bożego Narodzenia jako społeczeństwo jesteśmy niejako „zanurzeni” w atmosferze pomagania: tuż za nami bowiem 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także w ostatnich dniach w mediach ogólnopolskich informowano, iż w skali kraju Banki Żywności przechodzą swoisty kryzys – zgromadzone tam produkty spożywcze, nawet wysokiej jakości, „zalegają” w magazynach, a gminy czy organizacje NGOs nie wyrażają woli, by podjąć się koordynacji tego procesu (tłumaczą to przeszkodami biurokratycznymi). W Choroszczy jest inaczej: niesiemy pomoc potrzebującym, niezależnie od przeszkód. Tym bardziej więc zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

Po pomoc żywnościową należy zgłaszać się w dn. 12-14.01.2016 do remizy OSP Choroszcz (ul. Dominikańska 22) w godz. 10.00-15.30. Ze sobą należy zabrać dowód osobisty.