Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Uwaga: możliwe duże oblodzenie ulicy Mickiewicza i okolic

2016-01-10

W niedzielę 10 stycznia 2016 doszło w Choroszczy do poważnej awarii, skutkiem której woda wylała na część ul. A. Mickiewicza na wysokości skweru od strony Lipowej, niewielka część wody spłynęła ul. Białostocką, woda pojawiła się również w części jezdni na ul. Lipowej od wysokości posterunku w stronę ul. A. Mickiewicza.

Wskutek wycieku ucierpiał choroski posterunek i skwer. Strażacy z choroszczańskiej OSP z poświęceniem prowadzą akcję na rzecz ograniczenia zasięgu wycieku i jego skutków. Trwa szacowanie rozmiaru awarii.

 

Wraz z nocą woda, która pozostała na jezdni, z pewnością zamarznie. Trudno wykluczyć, czy awaria się nie rozszerzy, dlatego przedstawiciele służb ratowniczych i magistratu apelują, aby omijać rejon skrzyżowania Lipowej i Mickiewicza oraz Mickiewicza i Białostockiej – będzie tam bardziej ślisko niż w innych okolicach. Jednocześnie zostały powzięte działania na rzecz szybkiego zniwelowania trudności i zapobieżenia rozszerzania się zjawiska, niemniej ze względu na aurę, nie będą one natychmiastowe. Jeźdźmy zatem ostrożnie – zwłaszcza na ul. A. Mickiewicza!