Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > WIDOCZNY = BEZPIECZNY

WIDOCZNY = BEZPIECZNY

2015-10-21

Początek nowego roku szkolnego już za nami, a wraz nim początek jesieni. Wszyscy zauważamy jak z dnia na dzień zmienia się aura: robi się coraz chłodniej i coraz szybciej zapada zmrok. Aby popołudniowa szarówka, a już niedługo też ciemność nie stanowiły dodatkowego niebezpieczeństwa na drodze, Burmistrz Choroszczy przekazał uczniom szkół w gminie Choroszcz odblaskowe opaski: WIDOCZNY = BEZPIECZNY.

 – Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego z nas, a bezpieczeństwo naszych najmłodszych leży nam szczególnie na sercu – mówi Burmistrz Robert Wardziński, – Dlatego postanowiliśmy ich obdarować prezentami, które myślę, są nie tylko popularne, ale przede wszystkim praktyczne. Są to opaski odblaskowe w dwóch kolorach: białym oraz jaskrawo żółtym z herbem Choroszczy oraz napisem: WIDOCZNY = BEZPIECZNY.

 

Można je nosić jako element odblaskowy na ręku, nadgarstku, czy zamocowany na plecaku czy torbie; rowerzyści korzystają z takich opasek owijając je sobie wokół kostek. W ten sposób każdy pieszy i poruszający się po drodze o zmroku czy też w zupełnej ciemności, jest rozpoznawany przez kierowców. A ci, widząc postać, z odpowiednim wyprzedzeniem mogą zagregować: ominąć ją czy wystarczająco wcześnie zahamować.

 

– Szczerze zachęcam do noszenia jak najwięcej odblaskowych elementów – apeluje Burmistrz Choroszczy. – Dzięki nim jesteśmy na drodze lepiej widoczni. Będąc widoczni, stajemy się bardziej bezpieczni. Cieszę się, że także jako Urząd możemy włączyć się w troskę o to jedno z najwyższych dóbr naszych najbliższych – jakim jest ich zdrowie i bezpieczeństwo.

 

Jeżeli ktoś zagubił albo potrzebuje kolejnych opasek, dla poprawy bezpieczeństwa swojego lub bliskich, zapraszamy po ich odbiór do Sekretariatu Urzędu.

 

UM