Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Nowe numery kont UM w Choroszczy. A co ze starymi?

2015-05-05

Pod koniec kwietnia informowaliśmy Mieszkańców naszej Gminy, że od 1 maja 2015 roku zmianom ulegają numery kont Urzędu Miejskiego w Choroszczy. W związku z tym stare numery tracą swoją aktualność. A co wtedy, jeśli ktoś wpłacił należność na stare konto? Wątpliwości rozwiewa Skarbnik Gminy, Pani Maria Borodziuk.

 

Maria Borodziuk, Skarbnik Gminy Choroszcz: Raz jeszcze, serdecznie prosimy mieszkańców naszej gminy o dokonywanie wszelkich wpłat na rzecz Urzędu Miejskiego w Choroszczy (tj. podatki, opłaty za wywóz śmieci, opłaty adiacenckie, skarbowe itp.) na jeden – następujący numer rachunku bankowego: 31 1020 1332 0000 1402 0944 1033,  PKO Bank Polski SA. To oznacza, że od 1 maja, od kiedy wprowadziliśmy jeden, nowy rachunek, poprzednio obowiązujące numery kont przestają być aktualne.

 

 

Co jednak w sytuacji, kiedy ktoś już wpłacił należność na stare konto?

 

Na szczęście, nie ma obaw. Chcę uspokoić Mieszkańców naszej Gminy: nawet jeśli wpłacili już pieniądze na stare konto, proszę się nie martwić – stare numery są jeszcze pod naszą kontrolą i pieniądze na pewno do nas dotrą. Przez jakiś czas bowiem, mamy dostęp do starych kont, więc w pełni kontrolujemy sytuację. Przy czym nie ukrywam, że bardzo zależy nam na tym, aby stopniowo – ale jednocześnie jak najszybciej je wygasić i ostatecznie zamknąć. Zatem raz jeszcze chcę uspokoić osoby, które wpłaciły już należność na stare rachunki – pieniądze nie przepadną i na pewno do nas trafią. Ponadto, zawsze można to sprawdzić, dzwoniąc do nas (numery telefonów można znaleźć pod adresem: www.choroszcz.pl/kontakt). Niemniej jednak serdecznie proszę mieszkańców naszej Gminy, aby starali się nowe należności wpłacać na nowe, obowiązujące od 1 maja konto bankowe. Serdecznie dziękujemy.

 

Urząd Miejski w Choroszczy