Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Nadanie sztandaru dla Publicznego Gimnazjum w Choroszczy

2012-10-23

Gazeta w Choroszczy

Nadanie sztandaru dla Publicznego Gimnazjum w Choroszczy - choroszcz.pl
Publicznemu Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy, 14 listopada zostanie nadany sztandar. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika o godz. 9.00. Dalsza część uroczystości odbędzie się o godz. 10.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Choroszczy. Zapraszamy.

 

W słoneczny dzień październikowy

sztandar do odebrania był gotowy.

Zatem wyprawa z Choroszczy ruszyła,

by społeczność szkolna nareszcie się nim nacieszyła.

W podróży zaś, przez ulotną chwilkę,

można się było spotkać – oko w oko – z wilkiem.

W Suwałkach, KRAMEX–u  gospodarze mili,

chlebem i solą (czytaj obiadem) nas ugościli.

Pozostawiliśmy po sobie, w kronice firmy, ślad,

Dziękując za wykonaną pracę  i życząc sukcesów na wiele przyszłych lat.

 

Dzień 19 października 2012 roku zapisze się wielkimi zgłoskami w kronice Zespołu Szkół w Choroszczy. Jesienne piątkowe przedpołudnie powitało nas wyjątkowym ciepłem słonecznych promieni i zauroczyło feerią barw liści na drzewach. Przedstawiciele społeczności szkolnej: Małgorzata Łotowska (nauczyciel Zespołu Szkół), Weronika Malinowska (uczennica klasy I c), Piotr Waczyński (członek Społecznego Komitetu na rzecz ufundowania sztandaru Publicznemu Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy w 10 rocznicę nadania imienia szkole) oraz Krzysztof Malinowski (reprezentant Rady Rodziców) udali się do Suwałk, aby odebrać, przygotowany przez firmę „KRAMEX”, sztandar szkoły. Znakomity nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom wyprawy, wszak ten dzień, to ważny moment w historii Zespołu Szkół. Podróż, mimo, że daleką, uprzyjemniały widoki za oknem ukazujące piękno podlaskiej przyrody. Wielkim zaskoczeniem był przebiegający przez szosę wilk, który, dostrzeżony w naturalnym środowisku, wzbudził nasze ogromne zainteresowanie.

Celem tejże podróży była ulica Świerkowa 22 w Suwałkach, siedziba Pracowni Haftu Artystycznego P.P.H.U. „KRAMEX”. Przywitali nas: właścicielka pracowni pani Krystyna Brzezińska oraz jej syn i wraz z nimi udaliśmy się do pomieszczenia gościnnego, które śmiało można nazwać salą tradycji firmy. Wewnątrz zgromadzono dyplomy, statuetki, podziękowania, listy gratulacyjne i pamiątkowe zdjęcia, na których uwieczniono ważne momenty współpracy „KRAMEX”–u z wieloma szkołami, instytucjami oraz organizacjami publicznymi czy też społecznymi. Główne miejsce na półce zajmują, już dwa, tomy kronik, które mieszczą w sobie autografy osób odbierających proporce wykonane wcześniej w pracowni pani Krystyny.

Mieliśmy okazję umieścić tam nasz wpis, w którym, w imieniu uczniów, pedagogów, rodziców i pracowników Zespołu Szkół podziękowaliśmy za trud wykonania sztandaru z wizerunkiem znamienitego patrona szkoły. Po upływie paru chwil oczom zebranych ukazał się wytwór pracy hafciarskiej, na który z niecierpliwością oczekiwaliśmy. Aparat fotograficzny uwiecznił moment ukazania gotowego dzieła, obejrzeliśmy, z ogromną satysfakcją, wizerunek naszego patrona otoczony nazwą szkoły. Już w tym momencie myśli zebranych pobiegły naprzód, do dnia Święta Szkoły, kiedy to, w całej okazałości, sztandar będzie prezentowany i zajmie godne miejsce w tradycji Zespołu Szkół. Miłym akcentem wizyty był czas spędzony przy wspólnym posiłku, na który zostaliśmy zaproszeni. Chwile biesiadowania obfitowały we wspomnienia właścicielki „KRAMEX”–u dotyczące historii firmy, natomiast nasi reprezentanci podzielili się informacjami na temat przygotowań do uroczystości nadania sztandaru, na którą panią Krystynę Brzezińską zaprosiliśmy.

Droga powrotna przywiodła nas do Choroszczy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i przeświadczeniem, że przywieziony przez nas sztandar będzie chlubą całej społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.

Relację przygotowała Małgorzata Łotowska