Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Koronawirus nie odpuszcza – także w Choroszczy

2020-06-16

To już cztery miesiące kiedy w Polsce zdiagnozowano pierwszy przypadek osoby chorej na koronawirusa COVID-19. Jako społeczeństwo przeszliśmy wszelkie reżimy wprowadzone przez władze państwowe, w Gminie Choroszcz dostosowaliśmy gminne instytucje do przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby nie dopuścić do zakażenia. Dlatego mocno uczulamy Państwa: niech nasza uwaga nie zostanie uśpiona poprzez wprowadzone poluzowanie obostrzeń, a także wskutek ciepłej, pogodnej aury. Zasady higieny nadal wszystkich nas obowiązują, dlatego przestrzegajmy reżimów sanitarnych i róbmy wszystko, aby się nie zarazić.

Wydaje nam się, że koronawirus jest z nami tak długo, że zdążyliśmy się już do niego przyzwyczaić; niektórym może się nawet wydawać, że nauczyliśmy się z nim żyć. To pozór. Bo statystyki i fakty są nieubłagane: każdego dnia w naszym kraju diagnozowane są – mocno to podkreślmy: KOLEJNE SETKI OSÓB ZAKAŻONYCH; również gmina Choroszcz – dotąd stosunkowo wolna od koronawisrusa, na ten moment odnotowuje ponad 50 osób przebywających w kwarantannie, a ponad 10 to zakażenia potwierdzone.

 

To nie znaczy, że na nowo powinien zostać wprowadzony tzw. lockdown, czyli obowiązkowa społeczna kwarantanna, ale sytuacja ani na moment nie stała się lżejsza: nadal powinniśmy bardzo poważnie traktować obecny stan. I nadal powinniśmy PRZESTRZEGAĆ OBOWIĄZUJĄCYCH ZASAD SANITARNYCH:

- w miejscach publicznych nosić maseczki,

- unikać zgromadzeń;

- zachowywać co najmniej 1,5-metrowy dystans społeczny,

- często myć i dezynfekować ręce,

- a w przypadku podejrzenia czy zdiagnozowania niepokojących objawów – zgłosić się do lekarza i poddać się społecznej izolacji.

 

To naprawdę nie są żarty. Tylko nasza odpowiedzialna postawa i rzetelne działania pozwolą zachować nam zdrowie oraz uchronić innych przed najgorszym. Koronawirus nie odpuszcza – nie lekceważmy tego.

UM