Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Burmistrz Choroszczy odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi!

2020-06-09

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński znalazł się pośród dziewiętnastu samorządowców, którzy w poniedziałek 8 czerwca z rąk Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego odebrali państwowe odznaczenia przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Burmistrz Wardziński został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego.

To bardzo miła niespodzianka – mówi Robert Wardziński, włodarz i gospodarz Gminy Choroszcz. Przyznane mi odznaczenie, choć z okazji 30-lecia istnienia w naszym samorządu terytorialnego, jest swego rodzaju ukoronowaniem blisko 20 lat mojej aktywności samorządowej. Jestem zaszczycony, że znalazłem się w gronie doświadczonych samorządowców, których praca i zaangażowanie zostały zauważone i docenione – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.

 

Każdy z nas – liderów swoich jednostek i społeczności wie, że praca w samorządzie właściwie nigdy się nie kończy i trwa 24 h na dobę – przyznaje Burmistrz Wardziński. Bo nawet, jeśli się nie jest w magistracie, o zarządzanej przez siebie Gminie stale się myśli i rozważa co jeszcze można zrobić lepiej i skuteczniej. Jak sprawić, by mieszkańcom żyło się lepiej, niekiedy znośniej, a gmina była rozwijającym się, tętniącym życiem obszarem. Dobre słowo czy najmniejszy sukces cieszy, a ofiarowane nagrody – motywują do dalszych starań – konkluduje włodarz Gminy Choroszcz.

 

Odznaczenia prezydenta RP zostały przyznane podlaskim samorządowcom na wniosek Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Święto jest obchodzone 27 maja – w rocznicę zorganizowania w 1990 roku pierwszych, w pełni wolnych wyborów samorządowych w Polsce.

UM